Tribal Dövme Modelleri

23

Eyl

Tribal Dövme Modelleri

Tribal Dövme Modelleri

Tribal dövme modelleri düz çizgilerden oluşur. Tribal modeller en çok bilinen modeller arasındadır ve çok popülerdir. Dövmeler arasında en çok tercih edilmesinin nedeni çok daha dikkat çekici olması denilebilir. Tribal dövmeler en eski dövme tarzları arasındadır ve günümüzde bu popülasyon hala devam etmektedir, sizler için tribal dövme modelleri arasında en çok hoşunuza gidebilecek olan modelleri derledik.

Modellere bakmadan önce tribal dövmenin alt kategorilerden bahsedecek olursak hemen işleme başlayalım.

  • Dikkat Çekiciliği
  • Hoş görüntü
  • Etkilemek
  • Fark edilmek

Genel olarak 4 kategoriden oluşmaktadır. Elbette, bunları yaptırırken dövmenin amacını da unutmamalısınız. Dövme amacından bahsedecek olursak eğer ki sizlere ruhen dahil taşıyacağınız bir şeyi vücudunuz da isteyeceksiniz. Bu sebepten ötürü dövmenizi gayet güzel ve özenli bir şekilde yaptırmanız yeterli olmayacaktır. Yeterli olacak sebeplerden bahsedecek olursak eğer ki

  • Kaliteli Dövmeci
  • Orijinal Tasarım
  • Özgün Çizimler

Tribal Dövmeyi En iyi yapacak yerler nerelerdir?

tribal-dovmeler

Elbette, Türkiye’ de oldukça popüler olan dövmeciler mevcut fakat oturduğunuz ikametgah İstanbul ise bunu baz alarak bahsedelim biraz. 3 Ana maddeyi kabul ettikten hemen sonra iş bitmemektedir. Dövmeniz yapıldıktan sonra sizlere önerilebilecek kremler gündelik ve saatlik bir biçimde dövmenin üzerine sürülmelidir. Aksi takdirde herkesin karşılaştığı sorunlardan bir tanesi Dövme rengini kaybedecektir, halk dili arasında ise ; Dövme rengi solacaktır ve yeşillenme yapacaktır.

Şişli dövmecileri nasıldır?

Genel olarak her dövmeci iyidir diyebiliriz, semt farkı veya el becerisi bakımından konuyu ele alırsak Şişli’ de önerebileceğimiz dövmeciler tabii ki de mevcuttur. Eğer ki yolunuz bir gün Şişli tarafına düşerse Google’ den yardım alarak dövmecilerin adreslerini bulup stüdyolarına bakabilirsiniz.

Beylikdüzü dövmecileri nasıldır?

Şuan da bu yazıyı okuduğunuz dövme stüdyosu da Beylikdüzünde ikametgah etmektedir. Beylikdüzünde’ de genel anlam da 3 veya 4 dövmeci bulunmaktadır. Her dövmecinin farklı tasarımları mevcut, bizim farkımız ise dövme yaparken sanki sizlere değil, kendi vücudumuza yapıyoruz gibi hissettirebilmemizdir.

Taksim dövmecileri nasıldır?

Elbette, İstanbul’ da dövme yaptırmak isteyenler olacaktır. Bu sebepten ötürü Türkiye’nin 4 tarafında da bilinene bir semt olan Taksim oldukça meşhur dövmecileri bünyesinde yer aldırmaktadır.  Birçok kişi dövme söz konusu oluna Taksim ve Taksim meydanını tercih etmektedir.

Avrupa Yakası dövmecileri nasıldır?

Avrupa Yakasını göz önüne alarak  konuşacak olursak eğer ki birçok Semti çatısı altında bulundurmaktadır. Birçok dövme stüdyosu da bu semtte bulunmaktadır, İstanbul’un belli başlı dövme stüdyoları burada ikametgah etmektedir diyebiliriz.

Bomonti dövmecileri hakkında bildiklerimiz

İsminden de anlaşıldığı üzere gençlerin sokağı diyebiliriz.  Dövme stüdyosu bakımından oldukça az  fakat bazı konular da deneyimi mevcut olan bir ustanın elinde diyebiliriz. Eğer ki sizler de dövme yaptırmak istiyorsanız ve yolunuz Bomonti üzerinde ise uğramanızı tavsiye ederiz.

Mecidiyeköy dövme stüdyoları

Mecidiyeköy, İstanbul’ un en meşhur semtlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir bu sebepten ötürü de illa ki bir dövmeci bulunma ihtimali var. Eğer ki sizlere analizimizden bahsedecek olursak bir çok kişinin dövmelerini sadece bir usta tarafından yapıldığını söyleyebiliriz. Dövme stüdyoları fazla olduğundan ötürü, ustalar arasında kararsız kalabilirsiniz. Bu sebepten ötürü dövme yaptırmazdan önce düşünmenizi ve iyi bir şekilde araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Osmanbey dövmecileri kimdir?

Osmanbey Genel olarak dövmecilerden bahsedecek olursak eğer ki her dövmeci iyi veya kötü olarak nitelendiremeyiz fakat, dövmeyi yaptırırken ilk olarak canınızın acıyacağını değil nasıl kalite de yapılacağı önemlidir diyebiliriz. Osmanbey bu işler de oldukça meşhur ve bi o kadar da titiz çalışmaktadır eğer ki bizlere kalacak olursa ilk olarak daha detaylı araştırmanız ve Beylikdüzü, Taksim, Bomonti gibi mahallelere de göz atmanız gerekecektir.

Esenler dövme konusun da iyi bilinir mi?

Her dövmecinin kendisine göre çizim iştahı farklılık gösterir, bu sebepten ötürü iyi veya kötü olarak yorumlayamayız. Bizler de zira Esenlerde de dövme stüdyosu bulundurmaktayız. Her dövmecinin iştahı farklı olduğu gibi Esenlerde bulunan dövmecilerin de çizim iştahları farklıdır.

Esenyurt dövme konusun da kaliteli mi?

Esenyurt, oldukça fazla kulağınızı çınlatacak semtlerden bir tanesi diyebiliriz. Esenyurt, kalabalığı ve iş aşkı ile çalışan semtler arasına girebilir, bu sebepten ötürü Dövme konusunda da oldukça gelişmiş ve bi o kadar da ustaları bünyesinde bulundurmaktadır. Her usta aynı dövmeyi yapamaz, bu sebepten ilk olarak ustanın bilgisine değil çizim kuvvetine bakmanızı öneririz.

Beyoğlu dövme çizimleri hakkında ki bilgimiz?

Oldukça ustalaşan bir dövmeciyi çatısı altında bulunduran Beyoğlu, semtinde ki dövmecileri ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Elbette, İstanbul’un semt konularında oldukça fazla olduğunu biliyoruz, fakat iyi bir dövmeci ve sizin istediğiniz dövmeyi yapabilecek mi? Yaparsa ne kadar kaliteli olacak bu konu üzerinde fazla bilgimiz bulunmamaktadır.

Nişantaşı dövme de kaliteli midir?

Nişantaşı’nı genel olarak Show televizyon kanallarında bulabilirsiniz, dövmecileri oldukça pahalı ve bi o kadar da kaliteli yapmaktadır. Pahalı olma sebeplerinden bir tanesi sadece Nişantaşı  değil çizim farkı olarak yönetilmektedir. Eğer ki istediğiniz dövmenin Kalem açılışını araştırmazsanız bütçenizi aşabilir, tavsiyelerimiz arasında olabilir.

Cevahir dövme stüdyoları

Cevahir, oldukça kalabalık bir semt temiz bir ferahlığı ile dövme stüdyolarına da elbette yer açacaktır. Eğer ki Cevahir de dövme stüdyolarına ulaşamadıysanız Google Map’ ten daha detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz ve en yakın semt hangisi ise orada dövme yaptırmak istediğiniz sanatçı ile görüşebilirsiniz. Cevahir ‘ de son zamanlar da dövme stüdyosunun olduğunu biliyoruz fakat siz değerli okuyucularımızı yanlış bir şekilde göndermek istemeyiz.

Cihangir dövme konusun da kaliteli mi?

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi, bir çok dövme stüdyosu kalitelidir. Kalitesiz dövme stüdyosu bulunmamaktadır sadece ustalıkta acemilik mevcut olabilir. Bu standartlar arasında İstanbul’ un her semti girebilir. Bu Cihangir de olabilir, Nişantaşı da!Bu sebepten ötürü kaliteli veya kalitesiz diye yorum yapmamız pek mümkün değildir.

Avcılar bu meslekte ün duyuran semtlerden mi?

Elbette, araştırmanız sonucunda Avcılar da mümkün genel olarak televizyon kanallarında duyabileceğiniz bir semt olacağından dolayı dövme stüdyolarını da bünyesinde bulundurmaktadır. Eğer ki Avcılar da bir dövmeciye rastlamadıysanız yakın bir semt araştırmasın da dövmenizi yaptırabilirsiniz. Unutmayın ki her dövmecinin sanatı farklıdır !

Fatih dövme stüdyoları hakkında bildiklerimiz

Genel olarak her dövme stüdyosu hakkında bildiklerimiz aynı olacaktır. Temizlik, çizim, kalite, fiyat konusun da bu tür bilgileri sitemizde farklı yazılarımızda da okuyabilirsiniz. Fatih ‘ de diğer semtler gibi en küçük bir bilgimizi paylaşarak her dövme sonun da Kalem’in iğnesinin değiştiğini ve kalem iğnelerine özen gösterdiğini dile getirebiliriz.

Sultanahmet nasıl bir yer?

Önemli olan noktalardan bir tanesi Dövmecileri genel olarak Piercing ile karıştırılmasıdır. Sultanahmet konumunda bu tür olaylara rastlayabilirsiniz. Dövmecilerin genel olarak Piercing yaptığını söyleyebiliriz fakat, Sultanahmet semtinde bulunan stüdyolar daha deneyimli bir şekilde işini yapmaktadır da denilebilir.

Alkent dövme stüdyoları mevcut mu?

Belki de daha önce duymadığınız Alkent semtinden bahsedecek olursak eğer ki bu konular da biraz geç kalmış fakat, 2017 senesi itibari ile dövme konusun da yeni bir adım atmaya çalışan semtler arasından bir tanesi olarak bilinmektedir. İnternette araştırmalarınız sonucun da dövme stüdyosunun olup olmadığını ve kaliteli mi? İdeal bir dövme salonu mu diye daha detaylı bir şekilde araştırma sağlayabilirsiniz.

Acarkent dövme konusun da ucuz mu?

Hiçbir zaman aklınızda bu tür sorular bırakmayın. Her dövmecinin yapışı farklı olduğundan dolayı ucuz veya pahalı bir şekilde söz söyleyemeyiz. Bazı dövme stüdyoları İğne açılış fiyatında daha fazla alır, farklı bir iğne kullanarak bazıları ise İğne değil dövmenin çizimine göre para alabilir. Bu sebepten ötürü eğer ki Acarkent’ te dövme yaptırmak istiyorsanız gitmeden önce dövmenizi Whatsapp veya başka bir sosyal medya aracılığı ile göndermenizi veya Sanatçı ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın