Dövme Kapatma

06

Şub

Dövme Kapatma

Dövme Kapatma

Dövme kapatma profesyonel dövme sanatçıları tarafından uygulanan kötü veya hatalı yapılmış dövmelerin kapatılma yöntemidir. Birçoğumuzun dövmeye karşı ilgisi vardır ve hayatımız boyunca taşıyacağımız dövmenin en iyi şekilde olmasını isteriz. Tabi dövme yaptırma sürecine girmeden önce maalesef iyi bir araştırma yoluna başvurmayız. Dövme kapatma iyi yapılmayan dövmelerin kapatılmasıdır, buda demek oluyor ki iyi bir araştırma sonucunda bulunmayan bir dövmecinin bize dövme yapması.

Şunu iyi bilmeliyiz çalışmalarını görmediğimiz bir dövmeciye dövme yaptırırsak ilerde bunun pişmanlığını yaşayabilir ve ödediğimiz paranın iki katına kapattırmak zorunda kalabiliriz. Eğer dövmemizi kapattırmak istemiyorsak kötü dövme veya amatör dövmecilere gitmemeliyiz.

Dövme Kapatma Nedir?

dovme-kapama-dövme-kapatma-cover-boga-dovmesi-up

Dövme kapatma modelin kendisi kadar önemlidir, bazı dövmeler maalesef kapatılamayacak kadar büyük veya kişi boyut farkından ve artan fiyat yüzünden bu maliyetin altına giremeyecek kadar durumu iyi değil. Bu gibi durumlarda dövme düzeltme en doğru seçeneklerimiz arasında, sizde dövme düzeltmek için bizimle iletişime geçebilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Dövmemi Nasıl Kapatabilirim

dovme-kapama-dövme-kapatma-cover-up-duzeltme-karga-dovmesi

Dövmemizi nasıl kapatabiliriz sorusunu sorduğumuzda düşünmemiz gereken ilk aşamalardan biri dövmemi hangi modellerle kapatabilirim olmalıdır, Neden mi?

  • Dövmenin renk kuşağı
  • Dövmenin boyutu
  • Dövmenin derinin hangi katmanlarına kadar işlediği
  • Kapatılacak dövmenin modeli

Yukarıdaki her bir madenin önemi büyüktür çünkü her madde başlı  başına ayrı bir konudur ve bu konuları ayrı ayrı işleyecek olursak.

Dövmenin renk kuşağı

dovme-kapatma-duzeltme-calismasi-kapama-dovme

dövmenin kaç renk olduğu kapanacak dövme açısından önemlidir.  Renkli bir dövmeyi kapatmak için renkli bir model uygulamak gerekir ve her rengin bir birine uygun olması önemlidir. Yalnız dövmecilerin de bu konuda geliştirdikleri yöntemler mevcuttur ya dövme sildirilerek soldurulur veya ana renkler üzerinde kapatılacak dövmeye renk astarı atılır. Renk astarı atılan veya sildirilerek soldurulan dövmenin kapatılacak modele uygun hale getirilmesi kolaylaştırılır.

Dövmenin Boyutu

Dövme Kapatma Anka Kuşu Çalışması

Dövmenin boyutu dövme kapatma açısından çok önemlidir, kapatılacak dövmenin büyüklüğü seçilen dövme modelininde büyük olması anlamına gelecektir.  Boyut farkı aynı zamanda kapatma dövme fiyatını da etkiler, yalnız bu dövmenizin kapanamayacağı anlamına gelmez. Dövme boyutunu belirlerken lütfen seçeceğiniz modelleri göz önünde bulundurun aksi taktirde dövme sanatçımız tarafında seçilen ve sizler için tasarlanan modelleri ile dövmeniz kapatılır.

Dövmenin Kapatılacak Bölgede Deriye ne Kadar İşlediği

dovme-kapama-dövme-kapatma-cover-up-dovme-duzeltme-kobi-baligi

Dövme eğer üçüncü derece de deri tabakasına işlemiş ise bu dövmelerin diğer dövmelere nazaran kapatılması biraz daha zaman alabilir. Deri altına işleyen dövme renkli bir dövme ise kapatılacak dövmenin de renkli olması gerekir. Eğer kapatılacak dövme renksiz siyah beyaz renklerden oluşuyor ise renkli veya renksiz farketmez istenilen dövme modeli ile kapatılabilir.

Kapatılacak Dövmenin Modeli

dovme-kapama-dövme-kapatma-cover-up-dovme-duzeltme-kedi-dovmesi

Dövme kapama için model seçimi çok önemlidir. Neden mi?  çünkü her dövme  kolay kolay kapatılamaz bunun için uygun dövme kapatma modelleri seçilmelidir, model seçerken en önemli faktör boyut ve renk kuşağıdır. renk kuşağı dövmenin kapanması açısından önemlidir. Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi renksiz bir dövmeyi renkli bir dövme ile kapatmak daha iyi sonuçlar verebiliyor.

dovme-kapama-dövme-kapatma-cover-up-dovme-duzeltme-kartal-dovmesi

Amatör dövmeler başka modele gerek duyulmadan da düzeltilebilmektedir. Yukarıda gördüğünüz kol ve omuz bölgesinde bulunan kartal dövmesinde dövme sanatçılarımız tarafından tonlama, çizgi ve gölgelendirme çalışmaları ile kapatma (cover up) çalışması yapılmıştır.

dovme-kapama-dövme-kapatma-cover-up-anka-kusu

Ayrıca dövmeniz seçmiş olduğunuz modelden daha küçük ise bu durumda cover up işlemi daha rahat yapılacaktır.  Seçtiğiniz modelin büyüklüğü ne olursa olsun dövmeniz kapanacaktır. Yukarıda bulunan görselde yaklaşık 3cm boyutundaki dövme 15 x 20 cm dövme ile anka kuşu dövme modeli ile kapatılmıştır.

dovme-kapama-dövme-kapatma-cover-up-dovme-duzeltme-dunya-dovmesi

Mobil & Whatsapp İletişim Numaramız

0534 020 38 38